Rozmiar czcionki:
A
A
A
Kontrast:
a
a
a
a

Jesteś opiekunem bliskiej osoby? Zapoznaj się z ofertą bezpłatnych konsultacji i szkoleń

Opiekujesz się bliską osobą i potrzebujesz dodatkowej pomocy specjalisty? Chciałbyś skonsultować problem z fizjoterapeutą, a nie wiesz, do kogo możesz się zwrócić? Poszukujesz porady psychologa? Czujesz, że chciałbyś dać od siebie coś więcej, doszkolić się w zakresie rehabilitacji czy innych metod, które pomogą w codziennym funkcjonowaniu osoby, którą się opiekujesz? To wszystko otrzymasz całkowicie bezpłatnie, gdy zgłosisz się do programu "Centrum wsparcia z uruchomianiem wirtualnej bazy wiedzy" www.obecni.interia.pl. Musisz jedynie być mieszkańcem Krakowa lub gmin: Kocmyrzów-Luborzyca, Zielonki, Michałowice. Jeśli spełniasz ten warunek - nie czekaj. Zapoznaj się ze szczegółami oferty i zadzwoń już dzisiaj!

  • Jesteś opiekunem bliskiej osoby?
  • Jesteś mieszkańcem Krakowa lub gmin: Kocmyrzów-Luborzyca, Zielonki, Michałowice?
  • Zapoznaj się z ofertą bezpłatnych konsultacji i szkoleń.
  • Zgłoś się do programu "Centrum wsparcia z uruchomianiem wirtualnej bazy wiedzy" www.obecni.interia.pl
  • Kontakt: mail: obecni@firma.interia.pl, tel. +48 795 634 035

 

KONSULTACJE PSYCHOLOGA

Pomoc w zakresie radzenia sobie ze stresem i sytuacjami kryzysowymi, rozwiązywania sytuacji konfliktowych, komunikowania się z podopiecznym i otoczeniem. Kształtowanie umiejętności dbania o siebie, dzielenia się opieką oraz metod poprawy samopoczucia. Temat i zakres pomocy zostanie określony na podstawie indywidualnych potrzeb rodziny.

KONSULTACJE FIZJOTERAPEUTY (REHABILITANTA)

Jak radzić sobie z własnymi dolegliwościami bólowymi? Jak bezpiecznie zmieniać pozycję i przemieszczać podopiecznego? Indywidualne porady i ćwiczenia poprawiające codzienne funkcjonowanie. Podejmowane działania zostaną w pełni dopasowane do konkretnych oczekiwań i sytuacji opiekuna.

ZAJĘCIA I WARSZTATY

Spotkania odbywać się będą cyklicznie 2 lub 3 razy w miesiącu. Wynajęte zostaną sale, w miarę możliwości, w pobliżu miejsca zamieszkania.

GRUPY WSPARCIA

Podczas regularnych spotkań opiekunowie dzielą się własnymi doświadczeniami, sposobami radzenia sobie z różnymi problemami, dlatego można skorzystać z wielu rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie. Jednak podstawowym zadaniem grupy wsparcia jest zapewnienie wsparcia emocjonalnego przez stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla wypowiedzenia przemyśleń i obaw, co rzadko jest możliwe w najbliższym otoczeniu. W zależności od preferencji spotkania będą odbywały się stacjonarnie lub online.

ARTETERAPIA

Warsztaty z arteterapii umożliwiają odprężenie i relaks przez zaangażowanie się w różne działania artystyczne, przy czym najważniejszym aspektem jest sam proces twórczy. W trakcie zajęć wykorzystuje się nie tylko działania plastyczne, ale również muzykoterapię, terapię przez zabawę lub dramę. Udział w zajęciach nie wymaga od uczestnika talentu lub szczególnych uzdolnień, dlatego że celem arteterapii jest zabawa i oderwanie od codziennych problemów.

ACT (TERAPIA AKCEPTACJI I ZAANGAŻOWANIA)

Celem głównym terapii ACT jest zwiększenie elastyczności psychologicznej, czyli zdolności do otwartego myślenia, doświadczania tu i teraz, odczuwania i budowania wspierających ten proces nawyków. Jednym z celów  terapii ACT jest nauka akceptacji i świadomości emocji, gdyż ich tłumienie może prowadzić do groźnych skutków zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Terapia ACT polecana jest szczególnie osobom, które na co dzień doświadczają stresu czy stanów lękowych, a do takiej grupy należą często opiekunowie osób z niepełnosprawnością.

SZKOLENIA

Wszystkie zajęcia będą trwały jeden dzień, zapewniony zostanie catering. Odbywać się będą w grupach do 10 osób, w sali w centrum Krakowa lub w salach na terenie gmin objętych projektem.

SZKOLENIA W ZAKRESIE KOMPETENCJI OPIEKUŃCZYCH I PSYCHOLOGICZNYCH

Praktyczne szkolenia będą obejmowały tematykę rehabilitacji, psychologii oraz wsparcia ze strony instytucji. Między innymi podjęta będzie tematyka: radzenia sobie z emocjami i stresem, jak zrozumieć zachowania osoby starszej lub osoby z niepełnosprawnością, czym jest spektrum autyzmu, jak podtrzymać samodzielność starszych osób, jak pomagając bliskim zadbać o siebie, jak uzyskać dofinansowanie do rehabilitacji, sprzętu itp. Możliwe będzie podjęcie tematów zajęć zgłoszonych przez uczestników.

SZKOLENIA CYFROWE

Zajęcia będą dostosowane do umiejętności uczenia się osób w średnim i starszym wieku, prowadzone będą przez doświadczonego instruktora, który stosuje indywidulane podejście do każdego uczestnika. Tematy zajęć dotyczą podstaw obsługi komputera oraz korzystania z internetu. Celem zajęć będzie opanowanie podstawowych umiejętności tj. uruchamianie programów, zapisywanie plików, bezpieczne korzystanie z internetu, obsługa poczty, profilu zaufanego itp. Uczestnicy zostaną przydzieleni do właściwych ze względu na poziom umiejętności grup szkoleniowych. Takie rozwiązanie umożliwi dopasowanie poziomu trudności i tempo przekazywanej wiedzy do możliwości uczestnika.

ĆWICZENIA REHABILITACYJNO-EDUKACYJNE DLA DZIECI I DOROSŁYCH Z UDZIAŁEM KONI

Zajęcia przeznaczone są dla osób niesamodzielnych pozostających pod opieką opiekuna, który zdecydował się skorzystać z wybranej formy zajęć i warsztatów lub szkoleń.

KONTAKT mail: obecni@firma.interia.pl, tel. +48 795 634 035.